Invicta İthal Şömine Hazneleri

Invicta İthal Şömine Hazneleri

Hazne şöminenin üç parçasından biridir. Belki de en önemlisidir. İmalar sırasında kullanılan malzemeler ve gösterilen ihtimam haznenin kalitesini belirler. Bir şömineden beklenen işlevleri meydana getirecek fiziksel ve kimyasal olaylar haznenin içinde meydana geldiği için şömine alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur haznedir. Haznelerin pek çok çeşitleri vardır. İnvicta Hazneler genel olarak demir döküm olarak imal edilirler. Totem hazneler bir Fransız üreticiden ismini almıştır.

Ülkemizde inşaat sektörü ve ev dekorasyon sektörleri hızla gelişirken şömine imalat sanayi de buna paralel bir gelişme gösterdi. Artık ithal şöminelerden daha kaliteli mamulleri ülkemizde üretebiliyoruz ve bu ürünleri yurtdışına gönül rahatlığıyla satıyoruz. Ülkemizde üretilen invicta hazneler ve totem hazneler şömine seçerken ilk tercihiniz olsun. Çünkü daha kaliteli malı daha ucuza almış olursunuz.

3 çeşit hazne tipi vardır. Bunlar kullanım amaçlarına göre Açık Tip Hazneler, Kapalı Tip Hazneler ve Çift Fonksiyonlu Hazneler. Isınma amaçlı kullanılanlar Kapalı tip haznelerdir. Kullanırken kapakları mutlaka kapalı tutulmalıdır. Hem ısı tasarrufu için hem de güvenlik için. Açık tip hazneler görüntü amaçlı kullanılırlar. Isınma ikinci planda kalır. Bu nedenle tercih sırasında geri planda kalır. Açık haznelerin verimleri % 2o, kapalı tip haznelerin verimleri ise % 90 civarındadır. Hazneler demir döküm ve ateş tuğlası kullanılarak imal edilirler. Kapaklarında kullanılan cam yüksek ısılara dayanıklıdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Arçelik Bayileri

Bursa Arçelik Bayileri

İzmir Otomatik Kepenk Sistemleri 2021

İzmir Otomatik Kepenk Sistemleri 2021

Silinen Önemli Verilerinizi Geri Getirmek Mümkün

Silinen Önemli Verilerinizi Geri Getirmek Mümkün

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir