Tek Taş Yüzük Fiyatları 2021

Tek Taş Yüzük Fiyatları 2021

Öncelikle yüzük kavramı ile konuya başlayalım. Yüzük tarihi oldukça eskiye dayanan günümüzde genellikle aksesuar olarak kullanılan silindir biçimindeki halkadır. Ve bir başka konu ise evlilik, nişan gibi müesseselerin değişilmez parçası olmasıdır. Yüzük günümüzde özellikle bayanlar tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Gerek aksesuar olarak gerekse de nişanlı bayanlar tarafından. Altın, gümüş, tek taş pırlanta gibi yüzük çeşitleri mevcuttur. Fiyatları da doğal olarak değişiklik göstermektedir. Gümüş yüzükler ve altın yüzükler bundan bir 10 sene öncesine kadar daha revaçtayken şuan moda pırlanta yüzük, tek taş pırlanta olmuştur.

Pırlanta öncelikle tabiki de söz, nişan, doğum günleri, sevgililer günü, kadınlar günü gibi özel günler de en anlamlı hediye olmaktadırlar. Çiftler arasında kadınların hediye beklemeleri ve bu hediyenin maddi değerinin pek önemli olmadığı düşünülmelidir. Manevi hediyeler sürekli verilebilirler. Fakat maddi hediyeler bir yere kadar size yardımcı olabilirler. Ondan sonra hem maddi hem de manevi değeri olan hediyeleri tercih etmeniz gerekecektir. Dilediğinizi ürün katalogların da bulabilirsiniz. Ya da özel olarak istediğiniz modeli sipariş edebilir ve yaptırabilirsiniz. Tek taş fiyatları makul seviyelerden başlayarak çok uçuk rakamlara doğru uzanmaktadır. Bu fiyatlamada en önemli özellik olarak pırlanta yüzük üzerinde bulunan tek taşın büyüklüğüdür. Taşın büyüklüğüne bağlı olarak fiyatlama değişmektedir kısacası. Ortalama 2 bin 4 bin fiyat aralığındadır. Taş boyutları ne çok büyük ne de çok küçük yani ortalama tek taş pırlantalardan bahsediyoruz. Eşiniz nişanlınız ya da sevdiğiniz kadına tek taş yüzük almayı düşünüyorsanız ki bir kadın için tek taş yüzük çok değerli, önemlidir. Tabi ona nasıl bir tek taş pırlanta almanız gerektiği ise sizin onu ne kadar tanıdığınıza kalıyor. Ama kadınlar pırlanta yüzük söz konusu olunca en büyüğünü istiyorlar bizden söylemesi.

Tek taş fiyatları pırlantaya ait bir ölçü birimi olan karat ile ölçülmektedirler. Karat olarak bahsedilen ölçü birimine ağırlık diyebiliriz. 1 karat yaklaşık olarak 200 miligrama eşittir. Örnek verecek olursak 4 karat bir pırlantanın fiyatı 2 adet 2 şer karatlık pırlantadan daha pahalıdır. Karat kavramı kullanılarak kuyumcular ve tek taş pırlanta satıcıları tarafından çeşitli düzenbazlıklar yapılmaya çalışılıyor ve yapılıyor. Örnek olarak 1.90 karatlık bir pırlantayı size 2 karat diye satmak isteyebilirler. Sizde bu konuya çok uzaksanız ya da ilk kez pırlanta alacak olan biriyseniz sizi kandırmaları zor olmayacaktır. Karat kavramına dikkat etmek tek taş fiyatları konusunda size oldukça yardımcı olacaktır. Ve buna ek olarak sizin de gözünüzü dört açmanız gerekecektir. Her güzel şeyin bir bedeli olduğu gibi bu eşsiz güzelliğin de bir bedeli var elbette ki…

Bu değerli tek taş fiyatları ; fiyatı karat adı verilen 200 mg’a eşit bir ölçü birimine göre hesaplanmaktadır. 200 TL’ye pırlanta bulabileceğiniz gibi 3.2 milyon TL’ye kadar bu fiyat yükselmektir. Fiyatları bu kadar değişken olmasına rağmen pırlanta ekonomi biliminde lüks mal olarak kabul edilmekte ve çoğu insanın hayallerinde kalmaya devam etmektedir. Tek taş pırlantalar yıllar öncesinden günümüze kadar pırlanta sonsuz aşkın sevginin sembolü olarak görülmüşlerdir. Ve bu şekilde kabul edilmişlerdir. Karat konusuna tekrar değinecek olursak pırlanta fiyatlanmasındaki önemi oldukça açık anlattığım gibi. Bir de pırlantanın kesimi ve tasarım şekli var tabi. Bu da oldukça önemli bir konudur. Tek taş pırlantalar da uygulanan kesim ve tasarım şekilleri kesinlikle o pırlantanın karat değerini etkilemez. Son olarak sahte tek taş pırlantalara dikkat etmenizi öneririz. Nasıl ayırt edebileceğinizi kaliteli pırlantanın adresi thales pırlanta ‘nın uzman kadrosundan öğrenebilirsiniz.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir