En Etkili Haşerelerden Kurtulma Yöntemleri

En Etkili Haşerelerden Kurtulma Yöntemleri

Ev veya iş yerlerinde haşereler ile karşılaşabiliriz. Bu durum ilk başta küçük bir problem gibi gözükebilir fakat, haşereler kısa bir zaman içerisinde tüm çalışma ortamına yayıldığını göreceksiniz. Sizler haşereleri gördüğünüz zaman onlardan daha kısa süre içerisinde işe girişmelisiniz. Haşerelerden nasıl kurtulabilirim, en etkili haşerelerden kurtulma yöntemleri gibi konulara bakmalısınız. Her ilaçlama yöntemi, bütün haşereler için geçerli olacak diye bir kural yoktur. Sizin karşılaşmış olduğunuz haşere, hangi tür yöntem ile kısa sürede ortada kaybolacağı araştırmasını yapmalısınız.

Kokulu uygulama yöntemi, uygulandığı ortamın terk edilmesi açısından pek fazla tercih edilmez. Kokulu uygulama yöntemi, haşerelerin sürekli giriş-çıkış yaptıkları yerlere uygulanır. Haşereler aşırı kokunun etkisiyle bulundukları ortam da 2-4 saat arasında ölü bulunurlar. Kokulu uygulama yöntemini tercih ettiyseniz havalandırmadan içeri girmenizi tavsiye etmeyiz.

Kokusuz uygulama sıvı bir karışım ile uygulanır. Bu karışım, kokusuz olduğu için ortamı terk etmeyeceğiniz anlamına gelmez. Sıvı, haşerelerin bulunduğu yerlere doğru uygulanır. Kapalı ve terk edilmiş ortam içerisinde yiyecek ve açık gıda malzemesi bulunmamalıdır.Genellikle ev ilaçlama yöntemi konusunda tercih edilmektedir.

Sıcak sisleme şeklinde uygulama ise ağır ortamlar için kullanılmaktadır.Nehir, göl ve çöplükler gibi alanlarda bulunan haşereler genellikle kolay kolay kaybolmazlar. Etrafınızı kısa sürede saran bu haşereler sizlere zarar verdiği takdir de genellikle pis kanı üzerinizde bıraktığı için hastalıklara yol açabilir. Termal flog sisleme aracı; su, yağ ve mazot ile kullanılır. Haşerelerin bulunduğu ortama doğru bir püskürtme işlemi uygulanır ve ölmeleri izlenir.

Jel yöntemi ise, ev veya iş yeri ilaçlama konusunda size kolaylıklar sağlamaktadır. Bulunduğunuz ortamı terk etmeyeceğiniz ve küçük haşerelerin kaybolmasında yardımcı olacaktır. Çok etkili ve kokusu olmayan bu yöntem bir aplikatör sayesinde uygulanır.Gün içerisinde işlem yapıyorken işyeri ilaçlama olayı yapılabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Antalya Cankurtaran Kursu: Cankurtaran Eğitimi Alın

Antalya Cankurtaran Kursu: Cankurtaran Eğitimi Alın

Antalya Yüzme Kursu ile Yüzmeyi Siz de Öğrenin

Antalya Yüzme Kursu ile Yüzmeyi Siz de Öğrenin

Elektronik Sigara Sağlığa Zararlı mı?

Elektronik Sigara Sağlığa Zararlı mı?

Ruhunuzu Dinlendirmek İçin Spa

Ruhunuzu Dinlendirmek İçin Spa

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir